Podmioty, które zdecydują się wziąć udział w Programie, wypełniają na początek
zgłoszenie wraz z ankietą samooceny. W dokumencie tym prezentują swoją działalność i osiągnięcia w dziedzinie zarządzania i podnoszenia jakości świadczonych usług.
Zgłoszenie wraz z ankietą dostępne jest TUTAJ. Zgłoszenia do X edycji Programu przyjmujemy w terminie do 17 stycznia 2025 roku.
Eksperci Programu analizują i recenzują przygotowane ankiety, mogą także
uzupełniać i weryfikować przedstawione w nich informacje. Jeśli w wyniku tej oceny uczestnicy Programu otrzymają przewidzianą regulaminem liczbę punktów (co najmniej 75 na 110 możliwych do uzyskania), Organizator przyznaje im certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”.
Ekspertami Programu są naukowcy i praktycy zarządzania, w tym certyfkowani audytorzy systemów zarządzania jakością, a także przedstawiciele środowisk konsumenckich / pacjenckich.
O certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” można się ubiegać w jednej z kategorii: 1. Szpital, 2. Przychodnia/ośrodek zdrowia lub inny podmiot wykonujący działalność leczniczą w rodzaju ambulatoryjnych świadczeń zdrowotnych, 3. Praktyka zawodowa lekarza lub lekarza dentysty, 4. Sanatorium uzdrowiskowe, 5. Firma farmaceutyczna/producent wyrobów medycznych, 6. Dystrybutor wyrobów medycznych, 7. Apteka, 8. Transport sanitarny i ratownictwo medyczne, 9. Laboratorium medyczne, 10. Dietetyka / medycyna estetyczna / SPA.
Organizator
nie ujawnia nazw ani innych danych uczestników Programu, którzy
nie otrzymają certyfikatu.
Konkurs ma charakter odpłatny, ale
wyłącznie w przypadku uzyskania przez uczestnika Certyfikatu "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia". Wysokość opłaty certyfikacyjnej określa Regulamin Konkursu dostępny
tutaj.