• Wyróżniamy najlepsze placówki ochrony zdrowia w Polsce
  • Nagradzamy za jakość i profesjonalizm!
  • Promujemy tych, dla których pacjent jest najwyższą wartością!

GALA 2025

3 marca 2025 roku w Poznaniu odbyła się uroczystość podsumowująca X edycję Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji Podmiotów Branży Medycznej "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia". Organizatorem wydarzenia było Europejskie Centrum Badań nad Jakością w Krakowie. W Gali wzięli udział przedstawiciele sektora ochrony zdrowia i branż pokrewnych z całej Polski. Była ona okazją do wręczenia certyfikatów przyznanych za osiągnięcia w dziedzinie zarządzania i budowania nowoczesnych relacji na rynku medycznym.

Certyfikat "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia" od 2013 roku promuje najlepsze polskie podmioty, instytucje i firmy działające w sektorze ochrony zdrowia oraz branżach pokrewnych (np. farmaceutycznej czy SPA). Godło Jakości Europejskiego Centrum Badań nad Jakością otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, sanatoria, gabinety lekarskie, gabinety SPA, firmy farmaceutyczne, które cechują się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami. Certyfikaty przyznaje Kapituła złożona m.in. z naukowców, praktyków zarządzania i specjalistów ds. marketingu.

-Jak pisał Leonardo da Vinci, „Ludzie z natury dobrzy pragną wiedzy”. Wiedza jest motorem rozwoju, podstawą postępu, siłą napędową cywilizacji. Dotyczy to w szczególności sektora ochrony zdrowia czy sfery zarządzania publicznego. W branży medycznej, farmaceutycznej czy ochrony środowiska, ale także w samorządzie lokalnym podejmującym działania na rzecz rozwoju ochrony zdrowia innowacje, kreatywność, nieszablonowość, unikatowość przyjętych rozwiązań to dziś najważniejsze wektory sukcesu. W ostatnich latach w branży opieki zdrowotnej i zarządzania tą branżą nastąpił gwałtowny rozwój innowacji technologicznych, procesowych i marketingowych mających na celu poprawę wyników i doświadczeń pacjentów, jak również poprawę modelu funkcjonowania tej branży w wymiarze menedżerskim – mówił podczas Gali prowadzący uroczystość Konrad Bilski.

-Cyfrowe narzędzia zdrowotne, ekologiczne, dostępowe zmieniają sposób, w jaki pacjenci, klienci czy mieszkańcy zarządzają swoim zdrowiem, swoim wolnym czasem wykorzystywanym dla rekreacji czy aktywności fizycznej, swoimi zachowaniami ekologicznymi czy pro-środowiskowymi. Począwszy od urządzeń typu wearables, które śledzą kondycję i parametry życiowe, przez aplikacje mobilne, które przypominają o przyjmowaniu leków czy konieczności wyjścia na jogging, po narzędzia usprawniające zarządzanie szpitalami, samorządowymi instytucjami sportowymi czy ekologicznymi. Nie bez przyczyny globalna wartość sektora technologii medycznych szacowana jest na około 500 mld dolarów.  Ten świat dynamicznie się zmienia i coraz bardziej nas zaskakuje, tworząc na naszych oczach nową rzeczywistość technologiczno-menedżerską. Rzeczywistość, którą nasi laureaci, goście dzisiejszej Gali, aktywnie współtworzą. W konkursach jakości organizowanych przez Europejskie Centrum Badań nad Jakością z siedzibą w Krakowie wyróżniamy tych, którzy nowoczesność w ochronie zdrowia i zarządzaniu publicznym efektywnie kreują, którzy swoją codzienną pracą tworzą w Polsce lokalnej i regionalnej nową jakość w sferze ochrony zdrowia, samorządowej polityki zdrowotnej, w sferze ekologii, ochrony środowiska, zdrowego stylu życia, turystyki, rekreacji – dodawał w swoim przemówieniu do laureatów Konrad Bilski.

Zasadniczym celem Konkursu „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” jest identyfikowanie i wyróżnianie jednostek, które są LIDERAMI JAKOŚCI i INNOWACYJNOŚCI w ochronie zdrowia, branży farmaceutycznej i dziedzinach pokrewnych. Gala w Poznaniu była okazją do ogłoszenia listy podmiotów certyfikowanych w tegorocznej edycji konkursu, wręczenia dyplomów, wyróżnień specjalnych oraz do spotkania liderów sektora ochrony zdrowia z całej Polski.

Uroczystości finałowej towarzyszył koncert Dagmary Rybak, artystki scen muzycznych, solistki Teatru Muzycznego w Poznaniu. Dagmara Rybak to absolwentka Studium wokalno-aktorskiego w Gdyni, Akademii Muzycznej w Gdańsku oraz Uniwersytetu Gdańskiego. Na poznańskiej scenie obecnie możecie ją Państwo zobaczyć m. in. jako: Suku w spektaklu Kombinat, Heidi Hansen w Drogi Evanie Hansenie, Mistrza Ceremonii w Pippinie, Annę Marię w Avenue Q, Zeldę w Deszczowej Piosence, Panią Imbryk w Pięknej i Bestii, Deloris w Zakonnicy w Przebraniu.