• Wyróżniamy najlepsze placówki ochrony zdrowia w Polsce
  • Nagradzamy za jakość i profesjonalizm!
  • Promujemy tych, dla których pacjent jest najwyższą wartością!

Idea Konkursu

"Certyfikat Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia to wyróżnienie dla danej placówki medycznej i jej kierownictwa, ale w pierwszej kolejności dla wszystkich pracowników placówki, którzy codziennie wykonują dziesiątki zadań na rzecz jakości. Pracownikom należą się największe gratulacje z tytułu pozytywnego wyniku postępowania certyfikacyjnego"

Ś.p. Prof. Marian Zembala, były Minister Zdrowia,
Dyrektor Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Laureat Konkursu
- z wystąpienia podczas Gali II edycji Programu


Zapraszamy do udziału w kolejnej, 9. edycji Ogólnopolskiego Konkursu i Programu Certyfikacji "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia". Nasz Certyfikat promuje najlepsze polskie podmioty, instytucje i firmy działające w sektorze ochrony zdrowia i branżach pokrewnych, np. farmaceutycznej czy SPA. Certyfikat otrzymują m.in. szpitale, przychodnie, praktyki lekarskie, sanatoria, firmy medyczne i farmaceutyczne, laboratoria, stacje pogotowia ratunkowego, gabinety medycyny estetycznej itp. Certyfikat przyznawany jest podmiotom wyróżniającym się wysoką jakością świadczeń, nowoczesnym modelem zarządzania i troską o budowanie jak najlepszych relacji z pacjentami / klientami.

Zgłoszenia do 9. edycji Programu przyjmujemy w terminie do 13 października 2023 roku.


Zgłoszenie do Konkursu dostępne jest tutaj - KLIKNIJ!


Certyfikat  „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia”  ma charakter środowiskowego godła jakości i może być wykorzystywany w działalności marketingowej i promocyjnej wyróżnionych placówek, w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku medycznym, w procesie kreowania zaufania w relacjach z pacjentami, klientami czy kontrahentami, jak również w postępowaniach konkursowych, np. o fundusze europejskie, gdzie posiadanie certyfikatów jakości bywa dodatkowo punktowane. Po ubiegłorocznej edycji Programu (2022) w mediach w całej Polsce ukazało się ponad 100 publikacji poświęconych Programowi "Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia" i jego laureatom. Ta liczba najlepiej świadczy o potencjale promocyjnym naszego Certyfikatu.
 
W dotychczasowych edycjach Konkursu certyfikaty „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” trafiły do wielu znakomitych placówek branży medycznej z całej Polski, w tym m.in. do Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, Specjalistycznego Szpitala Miejskiego im. M. Kopernika w Toruniu, Wielospecjalistycznego Szpitala Miejskiego im. dr. Emila Warmińskiego SPZOZ w Bydgoszczy, Centrum Onkologii im. prof. Franciszka Łukaszczyka w Bydgoszczy, Praktyki Stomatologicznej UŚMIECH lek. stom. Julii Smyłym, Ośrodka Rehabilitacji Narządu Ruchu „Krzeszowice” SP ZOZ w Krzeszowicach i Zakładu Farmaceutycznego AMARA sp. z o.o.
 
Jeśli Twoja placówka dba o wysoki standard obsługi pacjenta / klienta, jest przyjazna, nowocześnie zarządzana, na pierwszym miejscu stawia Człowieka i jego dobro – zgłoś ją do naszego Konkursu!  
 
Warto dołączyć do prestiżowego grona liderów rynku ochrony zdrowia wyróżnionych przez Kapitułę Konkursu, która wskazuje najbardziej nowoczesne, dynamiczne i przyjazne pacjentom placówki rynku ochrony zdrowia.

Certyfikaty przyznaje niezależne gremium ekspertów naukowych, których opinia posiada niekwestionowaną rangę. W Komisji w poprzednich edycjach zasiadali m.in. naukowcy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego (dr hab. Piotr Tyszko), Uniwersytetu Łódzkiego (prof. dr hab. Maciej Urbaniak) i Śląskiego Uniwersytetu Medycznego (prof. Danuta Kokocińska, dr Robert Partyka). W Komisji zasiadają również praktycy zarządzania. Przyznany certyfikat potwierdza, iż w opinii Komisji placówka poddająca się ocenie spełnia wysokie kryteria w dziedzinie zarządzania (ze szczególnym uwzględnieniem procedur zarządzania relacjami z klientami/pacjentami, zarządzania jakością, zarządzania relacjami z otoczeniem i zarządzania wartością).

Oficjalne wręczenie przyznanych w ramach Programu certyfikatów i wyróżnień następuje podczas uroczystej Gali Finałowej. Gala jest okazją do promocji wyróżnionych placówek, spotkania przedstawicieli środowisk medycznych i naukowych, dyskusji, wymiany spostrzeżeń i opinii na bieżące tematy dotyczące ochrony zdrowia. Gala odbędzie się na przełomie listopada i grudnia 2023 w Królewskim Mieście Krakowie.

Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” buduje markę wyróżnionej nim placówki, służy kreowaniu zaufania u pacjentów, klientów i współpracowników oraz pomaga skutecznie promować się na rynku ochrony zdrowia. Certyfikat „Wysoka Jakość w Ochronie Zdrowia” to PRESTIŻ, NOWOCZESNOŚĆ i ZAUFANIE!


Zobacz więcej:

Zgłoszenie do Konkursu - kliknij!

Relacja z Gali 2022 - kliknij!

Laureaci 2022 - kliknij!